1132018
    „Czytaj i rozwiń skrzydła wyobraźni …” – IV Przerwa na czytanie. 15 maj. 2019
    15 maja br. Społeczność Publiczne Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, jak również integrowanie środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, iż czytanie jest ciekawe, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W trakcie przerw utworzono „strefy czytania”, gdzie uczniowie naszej szkoły zarówno ci najmłodsi, jak i starsi „rozwijali skrzydła swojej wyobraźni” zagłębiając się w lekturze wybranych przez siebie książek. Zwieńczeniem akcji było stworzenie wspólnoty czytających, podczas której cała społeczność naszej szkoły : nauczycieli, uczniowie, pracownicy szkoły – w sumie 168 osób zebrało się podczas długiej przerwy na Sali gimnastycznej, gdzie wspólnie czytano legendy polskie oraz wiersze Jana Brzechwy. Była to doskonała okazja do promowania czytelnictwa, ale również do zintegrowania społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, iż nasz udział w akcji IV Przerwa na czytanie przyczyni się do rozpropagowania wśród dzieci i młodzieży mody na czytanie, a co za tym idzie „rozwinie skrzydła ich wyobraźni …”