24 czerwca 2026 roku w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Burmistrza za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026. To doroczne wyróżnienie stanowi wyraz uznania dla ciężkiej pracy, wysokiej motywacji oraz pasji młodych mieszkańców naszej gminy. Przyznane stypendia są również formą promocji talentów, które z sukcesami reprezentują gminę Dąbrowa Tarnowska na arenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Kryteria przyznawania wyróżnień:
- Sukcesy naukowe: zdobycie tytułu laureata lub finalisty w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz wysokie lokaty w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach wiedzy.
- Osiągnięcia sportowe i taneczne: wywalczenie miejsc I – III w zawodach o randze Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, a nawet Mistrzostw Świata.
- Wyróżnienia artystyczne: zdobycie I-III miejsca w prestiżowych konkursach artystycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie spełniający kryteria wielokrotnie lub w kilku kategoriach jednocześnie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego którzy otrzymali Stypendium Burmistrza to:
- Gilulia Constante (klasa 5a),
- Wiktoria Sieszchuła (klasa 7b),
- Eliza Czternastek (klasa 8a),
- Martyna Pater (klasa 8a),
- Karol Słupek (klasa 8a).
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Życzymy dalszych sukcesów naukowych, artystycznych lub sportowych.
(zdjęcia pochodzą z strony Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, jak również z prywatnych archiwów rodziców).