501943
    Aktualności
    "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie, którzy otrzymali tytuł Egzaminatora Tabliczki Mnożenia odpytywali napotkanych rodziców i nauczycieli że znajomości tabliczki mnożenia.

kategoria: Galeria
    W naszej szkole odbywają się pozalekcyjne zajęcia edukacyjne z psem. Uczniowie uczą się bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami, wiedzą jak dbać o naszych czworonożnych przyjaciół, odczytują psie emocje. Oprócz tego  ćwiczą motorykę małą i dużą, technikę czytania oraz wiele innych.  Zajęcia prowadzi dogoterapeuta Katarzyna Leżoń-Tabor z psem terapeutycznym Milą.

kategoria: Galeria
    Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w projekcie Odblaskowa Szkoła. Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na obowiązek noszenia i korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych. Projekt promuje również wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Udział w „Odblaskowej Trójce” rozpoczęliśmy od przeprowadzenia konkursu plastycznego na najciekawszy rysunek i plakat promujący noszenie odblasków. W najbliższym tygodniu odbędzie się też spotkanie z policjantami dąbrowskiej drogówki oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

kategoria: Galeria
    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku, w pierwszy piątek października. Jego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Tegoroczna, IX edycja odbędzie się 4 października. Akcja propaguje przede wszystkim zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując, że mimo upływu lat ciągle ją znają i  pamiętają. Nasza szkoła przygotowuje się do świętowania przez cały tydzień biorąc udział w różnorodnych akcjach i konkursach. Przez 4 kolejne dni uczniowie klas 3,5 i 6 będą walczyć o zaszczytny tytuł „egzaminatora”, który uprawnia do odpytywania dorosłych z tabliczki mnożenia. Okazuje się, że taka zamiana ról jest bardziej stresująca dla dorosłych niż dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie natomiast są bardziej zmotywowani myślą o  uczestnictwie w Patrolu Egzaminacyjnym. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Znajdź nas na Facebooku