III Dąbrowski Bieg Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 10 lis. 2019
    10.11.2019 r. w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się „III Dąbrowski Bieg Niepodległości”. Organizatorem nietypowego sposobu świętowania Niepodległości było Stowarzyszenie Sportowe Run Team Dąbrowa Tarnowska. Jak co roku gospodarzem imprezy była nasza szkoła
    (Szkoła Podstawowa nr 3), gdzie mieściło się biuro zawodów. Po raz 35 uczestniczyliśmy w projekcie patriotycznym „Młodzież pamięta” , rozdając zwycięzcom biegu śpiewniki patriotyczne a dzieciom chorągiewki. Po biegu, w stołówce szkolnej można było zjeść regeneracyjny posiłek, a na sali gimnazstycznej odbyła się dekoracja zwycięzców, jak róznież losowane nagród. Trasa poszczególnych biegów przebiegała alejkami parku i w zależności od wieku zawodników miała długość od 300m do 2km.  W biegu wzięło udział około 88 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz 220 dorosłych. Krótki fimik pokazujący zamgania biegaczy, można obejrzeć tutaj...