DĄBROWSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 12 lis. 2017
    Dąbrowski Bieg Niepodległości zorganizowany przez  Stowarzyszenie Run Team to świetny sposób na sportowe, radosne uczczenie Święta Niepodległości Polski.  Dla ponad 300! osób z Dąbrowy Tarnowskiej oraz bliższych i dalszych okolic, nie była ważne jaką posiadali kondycję ani wiek. Ubrani w białe lub czerwone koszulki walczyli przy pięknej słonecznej listopadowej pogodzie w zawodach sportowych ku czci Tych, którzy zginęli dla wolności Polski. Organizatorem nietypowego sposobu świętowania Niepodległości było Stowarzyszenie Sportowe Run Team Dąbrowa Tarnowska pod honorowym patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. To wspaniałe przedsięwzięcie odbyło się dzięki Fundacji PZU – głównego sponsora biegu.
    W biegach mogły wziąć udział zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Trasa poszczególnych biegów przebiegała alejkami dąbrowskiego Parku Miejskiego i w zależności od wieku zawodników miała długość od 1 km do 3 km. Uczestników biegu ugościła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Iwona Wrzoskiewicz – Słonka. Wszyscy po biegu mogli zregenerować swoje siły wyśmienitym żurkiem. Na sali gimnastycznej w odświętnie, niepodległościowej scenerii oklaskiwali zwycięzców i „szczęśliwców”, którzy otrzymali nagrody specjalne dzięki wyciągniętym losom i wspaniałomyślnym sponsorom. Bieg Niepodległości - to nie tylko zawody sportowe. Podczas zmagań zawodników w biurze zawodów, które było zainstalowane w dąbrowskiej "Trójce" Fundacja DKMS zorganizowała "Dzień Dawcy Szpiku", zaś wolontariusze zbierali fundusze na operację Oliwii Kudła.