Pasowanie na pierwszoklasistę. 7 paź. 2021
    W czwartek 7 października 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego
    w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się niezwykle podniosła uroczystość ślubowania i pasowania,
    na której oficjalnie przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszoklasistów.
    Uczniowie klas pierwszych w pięknych galowych strojach i charakterystycznych biretach
    udowadniali wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami.
    Zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności.
    Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania
    i akt pasowania, którego za pomocą „symbolicznego ołówka” dokonała Dyrektor szkoły.
    W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera, a wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy,
    w tak ważnym dla nich dniu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplom i upominek,
    nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa taneczna
    uczniów, rodziców i nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.
    Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy.