ZWYCIĘSTWO MŁODYCH ZAWODNIKÓW DĄBROVII W VIII TURNIEJU IM. ANTONIEGO BARWIŃSKIEGO 29 sty. 2014
    W sobotę 25 stycznia br. w Tarnowie odbyła się VIII edycja Halowego Turnieju im. Antoniego Barwińskiego w piłce nożnej. W zawodach uczestniczyło dziewięć drużyn składających się z zawodników urodzonych w 2000 roku. O zwycięstwo grały drużyny: „Wisła” Kraków, „Wolania” Wola Rzędzińska, DAP Dębica, „Tarnovia I” i „Tarnovia II” Tarnów, Dębica, MFK Snina (Słowacja), Iglopol Dębica, „Dabrovia” Dąbrowa Tarnowska,a z turnieju wycofały się drużyny „Odry” Wodzisław i Tymbarku. Zwyciężyła drużyna „Dąbrovii”, która, co znamienne, dostała zaproszenie w ostatniej chwili by zastąpić jedną z drużyn, która zrezygnowała z uczestnictwa.  Warto dodać że w barwach Dąbrovii 6 z 9 zawodników to uczniowie klasy sportowej "1a" naszego gimnazjum: Macuej Kuchta, Jakub Kot, Sebastian Skalak, Daniel Sitko, Tomasz Bil, Arkadiusz Celak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Kuchta z „Dąbrovii”.

Po grach w fazie grupowej w Grupie B zwyciężyła Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska zdobywając 8 pkt. w czterech meczach, z dorobkiem 14 bramek zdobytych i tylko 4 straconych. W grupie A  zwyciężyła Wisła Kraków, która w trzech meczach zdobyła 6 pkt, z dorobkiem po 5 bramek zdobytych i straconych. Drużyny, które w klasyfikacji grupowej zajęły pierwsze i drugie miejsca zagrały w półfinałach.

Dąbrowscy zawodnicy zaprezentowali świetny poziom gry okazując się czarnym koniem VIII Halowego Turnieju im. Antoniego Barwińskiego. Dochodząc do finału rozgrywali mecze efektowne wizualnie oraz bardzo emocjonujące do ostatnich sekund. Finał z drużyną „Tarnovii I” był przykładem bardzo wyrównanej gry, a o zwycięstwie „Dąbrovii” zadecydowała seria rzutów karnych. Rzuty karne kolejno wykonywali: Maciej Kuchta, Hubert Motyka, Daniel Sitko.