Święto tabliczki mnożenia 4 paź. 2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku, w pierwszy piątek października. Jego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Tegoroczna, IX edycja odbędzie się 4 października. Akcja propaguje przede wszystkim zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując, że mimo upływu lat ciągle ją znają  i  pamiętają. Nasza szkoła przygotowuje się do świętowania przez cały tydzień biorąc udział w różnorodnych akcjach i konkursach. Przez 4 kolejne dni uczniowie klas 3,5 i 6 będą walczyć o zaszczytny tytuł „egzaminatora”, który uprawnia do odpytywania dorosłych z tabliczki mnożenia. Okazuje się, że taka zamiana ról jest bardziej stresująca dla dorosłych niż dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie natomiast są bardziej zmotywowani myślą o  uczestnictwie w Patrolu Egzaminacyjnym. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.