ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW 3 kwi. 2019
    Kończąc udział  naszej szkoły w projekcie ”ProgramujeMy tarnowski”  realizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej , uczniowie wraz z opiekunami grup, 03.04.2019r. brali udział w warsztatach „Zlot Młodych Programistów’. Zajęcia odbyły się w PWSZ w Tarnowie. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoja wiedzę w zakresie budowy i ożywiania robotów z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo, a także poznawali zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych- dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów. Zajęcia pod opieką edukacyjnych trenerów sprawiły uczniom ogromną przyjemność, z wypiekami na twarzy wcielili się w rolę młodych programistów, stanęli przed wyzwaniem zaprogramowania mobilnych robotów. Efektem udziału w projekcie było zdobycie przez uczniów Certyfikatów Młodego Programisty, opiekunowie uczniów: p. U. Bobowska, p. B. Klich, p. G. Tabor , którzy prowadzili w szkołach zajęcia również otrzymali Certyfikat.