godlo
  Sonda
   Jaką dyscyplinę sportu lubisz najbardziej?
  Licznik odwiedzin
  421858
  ROCZNICA CHRZTU POLSKI - PODSUMOWANIE PROJEKTU 14 kwi. 2016
  14 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 1050. rocznicy chrztu Polski. Tą uroczystością szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody doniosłego dla Polski i Polaków wydarzenia, które zdeterminowało naszą historię, kulturę i tożsamość narodową. Oprócz tego uroczystość była podsumowaniem realizowanego w szkole od dwóch miesięcy projektu zatytułowanego „Polska. 1050 lat wierności chrześcijańskim korzeniom”. W ramach projektu uczniowie oglądali filmfabularny „Gniazdo”, na lekcjach historii dyskutowali na temat roli chrztu Mieszka oraz wzięli udział w trzech konkursach, tematycznie związanych z chrztem Polski. 
  Na konkurs literacki należało napisać utwór poetycki lub prozatorski na temat: „Jeden dzień w kraju Mieszka I” lub „ Jestem misjonarzem w kraju Mieszka”. 
  W konkursie artystycznym uczniowie w dowolnej technice przedstawiali swoje wizje związane z chrztem Polski. 
  Konkurs historyczny, przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i drugich, zatytułowany był „ Chrzest Polski i jego rola w dziejach narodu i państwa polskiego”.
  Jury w składzie: Paweł Golemo, Zofia Kądzielawa, Danuta Ptak, Wioletta Rodak, Elżbieta Sytoń, Mirosław Sajdak oceniło prace i przyznało nagrody.
  Konkurs historyczny:
  I miejsce: Monika Błasiak z klasy II a
  II miejsce: Julia Baliga z klasy I a
  III miejsce: Kinga Moskal z klasy I c
  Konkurs literacki:
  I miejsce: Monika Błasiak z klasy II a
  II miejsce: Joanna Wajda z klasy II b
  II miejsce: Martyna Cholewa- Bąba z klasy II b
  Konkurs artystyczny:
  I miejsce: Gabriela Kawa z klasy III c
  II miejsce: Agnieszka Kogut z klasy I c
  III miejsce: Adrian Englart z klasy III a
  Prace wszystkich uczestników konkursu artystycznego i literackiego można było oglądać na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej. Poza tym prace literackie opublikowane zostały w specjalnej broszurze, która trafi do biblioteki szkolnej. Po wręczeniu nagród laureatom konkursów przez dyrektora szkoły, odbyła się część artystyczna, na którą składały się: dwa krótkie filmy o początkach państwa polskiego, inscenizacja obrzędu chrztu Mieszka, referat na temat roli chrztu Mieszka w historii i kulturze polskiej. Oprócz tego zaprezentowany został wiersz uczennicy Joanny Wajdy, który zdobył II miejsce w konkursie literackim. Całość przeplatana była piosenkami: „ Jesteśmy krajem chleba”, „ Ave Maria”, „Jest taki kraj” i „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Ilony Krawczyk i Dawida Sowy. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: ksiądz prałat Józef Poremba, dyrektor ZOSiP Marian Gajda i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior. Projekt i uroczystość opracowała i przygotowała Danuta Ptak we współpracy z Elżbietą Sytoń i Wiolettą Rodak.
  Znajdź nas na Facebooku
  Znajdź nas na Facebooku