ROCZNICA CHRZTU POLSKI - PODSUMOWANIE PROJEKTU 14 kwi. 2016
    14 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 1050. rocznicy chrztu Polski. Tą uroczystością szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody doniosłego dla Polski i Polaków wydarzenia, które zdeterminowało naszą historię, kulturę i tożsamość narodową. Oprócz tego uroczystość była podsumowaniem realizowanego w szkole od dwóch miesięcy projektu zatytułowanego „Polska. 1050 lat wierności chrześcijańskim korzeniom”. W ramach projektu uczniowie oglądali filmfabularny „Gniazdo”, na lekcjach historii dyskutowali na temat roli chrztu Mieszka oraz wzięli udział w trzech konkursach, tematycznie związanych z chrztem Polski.
    Na konkurs literacki należało napisać utwór poetycki lub prozatorski na temat: „Jeden dzień w kraju Mieszka I” lub „ Jestem misjonarzem w kraju Mieszka”.
    W konkursie artystycznym uczniowie w dowolnej technice przedstawiali swoje wizje związane z chrztem Polski.
    Konkurs historyczny, przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i drugich, zatytułowany był „ Chrzest Polski i jego rola w dziejach narodu i państwa polskiego”.
    Jury w składzie: Paweł Golemo, Zofia Kądzielawa, Danuta Ptak, Wioletta Rodak, Elżbieta Sytoń, Mirosław Sajdak oceniło prace i przyznało nagrody.
    Konkurs historyczny:
    I miejsce: Monika Błasiak z klasy II a
    II miejsce: Julia Baliga z klasy I a
    III miejsce: Kinga Moskal z klasy I c
    Konkurs literacki:
    I miejsce: Monika Błasiak z klasy II a
    II miejsce: Joanna Wajda z klasy II b
    II miejsce: Martyna Cholewa- Bąba z klasy II b
    Konkurs artystyczny:
    I miejsce: Gabriela Kawa z klasy III c
    II miejsce: Agnieszka Kogut z klasy I c
    III miejsce: Adrian Englart z klasy III a
    Prace wszystkich uczestników konkursu artystycznego i literackiego można było oglądać na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej. Poza tym prace literackie opublikowane zostały w specjalnej broszurze, która trafi do biblioteki szkolnej. Po wręczeniu nagród laureatom konkursów przez dyrektora szkoły, odbyła się część artystyczna, na którą składały się: dwa krótkie filmy o początkach państwa polskiego, inscenizacja obrzędu chrztu Mieszka, referat na temat roli chrztu Mieszka w historii i kulturze polskiej. Oprócz tego zaprezentowany został wiersz uczennicy Joanny Wajdy, który zdobył II miejsce w konkursie literackim. Całość przeplatana była piosenkami: „ Jesteśmy krajem chleba”, „ Ave Maria”, „Jest taki kraj” i „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Ilony Krawczyk i Dawida Sowy. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: ksiądz prałat Józef Poremba, dyrektor ZOSiP Marian Gajda i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior. Projekt i uroczystość opracowała i przygotowała Danuta Ptak we współpracy z Elżbietą Sytoń i Wiolettą Rodak.