godlo
  Sonda
   Jaką dyscyplinę sportu lubisz najbardziej?
  Licznik odwiedzin
  438641
  Galeria
  W poniedziałek 03 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych naszej szkole odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki od samego rana niebo rozświetliły słoneczne promienie, które zachęciły wszystkich do wspólnego świętowania. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Wrzoskiewicz – Słonka, a następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, w humorystyczny sposób zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy. Z kolei rodzice uczniów klasy I przygotowali dla wszystkich zgromadzonych wyjątkowe przedstawienie zatytułowane „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W trakcie występu zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz wokalne. Aktorzy otrzymali gromkie brawa dostarczając widzom wielu radości  i wzruszeń. Licznie przybyli goście mogli wybierać spośród wielu atrakcji. Ciepłej, rodzinnej atmosfery dopełniały różnorodne zabawy i konkursy dla całych rodzin. Oczywiście każdy „łasuch” znalazł dla siebie coś pysznego. Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i wspaniałą zabawę!
   
  kategoria: Galeria
  DZIEŃ DZIECKA 3 cze. 2019
  Dzień Dziecka 2019. 3 czerwca tradycyjnie odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe połączone z grillowaniem.
   
  kategoria: Galeria
  3 czerwca , przy okazji świętowania Dnia Dziecka uczniowie klasy 3 b – Kacper Niemiec i Kuba Rembowski zaprezentowali młodszym kolegom i zaproszonym gościom swoją niezwykłą pasję. Chłopcy interesują się i hodują egzotyczne gatunki zwierząt. Kacper hoduje pająki – ptaszniki , a
  Kuba gekona. Moim hobby jest hodowla ptaszników-mówił do oglądających Kacper. W kolekcji posiadam na razie 3 pająki: chromatopelme cyaneopubescens, nhandu coloratovillosus oraz psalmopoeus irminie. Wszystkie trzy żyją w Ameryce Południowej. Dokładnie w Gujanie, Wenezueli i Brazylii. Dorastają one kolejno do 11cm, 15cm, 17cm. Samice tych gatunków żyją średnio 15 lat, a samce od kilku miesięcy do maksymalnie 2- 3 lat. Ptaszniki na ogół żywią się różnym typem robaków orazświerszczy. Najciekawszym moim pająkiem jest Irminia, Jako pająk nadrzewny jest bardzo szybka i zwinna, potrafi skakać z dużych wysokości. Bardzo lubię również pozostałe dwa gatunki , ponieważ nhandu uwielbia kopać w torfie i buduje ciekawe korytarze i gniazda. Chromka bardzo dużo i ciekawie pajęczynuje. Kuba prezentował i opowiadał o swoim gekonie. Gekon lamparci, Eublepharis macularius – gatunek jaszczurki z rodziny eublefarowatych. Długość gekona to 22-30cm a waga 60-100g. Zamieszkują pustynne i półpustynne górskie tereny Azji Mniejszej i Środkowej. Gekony te zrzucają skórę a potem ją zjadają.
   
   
  kategoria: Galeria
  21.05.2019 r.  klasy 1a i 2a wzięły udział w spektaklu tetralnym „Doktor Dolittle” w Tarnowie.
   
  kategoria: Galeria
  Znajdź nas na Facebooku
  Znajdź nas na Facebooku