WYCIECZKA KLAS III DO OŚWIĘCIMIA I WADOWIC 29 kwi. 2019
    W poniedziałek, 29.04.2019r., uczniowie klas III Gimnazjum pojechali na wycieczkę autokarową do Wadowic i Oświęcimia. W Wadowicach zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i kościół parafialny, gdzie mogli zobaczyć chrzcielnicę, przy której został ochrzczony Karol Wojtyła oraz złotą różę, jaką już jako Jan Paweł II podarował Matce Boskiej. W cukierni na Rynku mogli skosztować słynnych papieskich kremówek. W Oświęcimiu zwiedzili nazistowski obóz koncentracyjny z czasów II wojny światowej - Auschwitz-Birkenau. W hołdzie dla pomordowanych w imieniu społeczności szkolnej zapalili znicz pod ścianą śmierci. W drodze powrotnej wstąpili do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagienikach, aby zobaczyć sutannę papieską z dnia zamachu - 13.05.1981r.