Konkurs historyczny 21 lut. 2014
    21 lutego  2014 roku Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej ,którego  opiekunem jest  pani Danuta Ptak,  zorganizował konkurs historyczny przeznaczony dla uczniów klas  pierwszych i drugich gimnazjum   pt.  „Rola powstania styczniowego w dziejach narodu i państwa polskiego”.  Celem konkursu  było propagowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu historii Polski i regionu, jak również kształtowanie postaw patriotycznych, poprzez upamiętnienie kolejnej rocznicy zrywu powstańczego.
    Do konkursu przystąpiło 20 uczestników , którzy musieli wykazać się znajomością wydarzeń z powstania styczniowego, a także  epizodów powstańczych , które miały miejsce  na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Zadania konkursowe sprawdzały  również  znajomość  mapy  ziem polskich.