ZDALNA ŚWIETLICA 25.03.2020 25 mar. 2020

CO DZIŚ ZROBIĘ?

COŚ DO POKOLOROWANIA

Witamy w świecie wyjątkowych kolorowanek. Od ulubionych zwierząt, postaci z kreskówek i słodyczy do samochodów, samolotów i statków kosmicznych .Znajdziecie tu wiele  kolorowanek, które rozświetlą waszą kreatywność.

KOLOROWANKI na SUPERCOLORING

Witajcie drogie dzieci w baśniowej krainie. Strona Baśn.pl jest przeznaczona dla Was i ma na celu sprawianie abyście miło spędziły czas, a być może nauczyły się czegoś. Znajdziecie tutaj
    bajki dla do oglądania, baśnie do czytania, wiersze, malowanki, układanki, gry oraz inne zabawy dla dzieci Link do baśni

ZAGADKI

Witamy w serwisie „ZAGADKI DLA DZIECI”. Na łamach serwisu znajdziecie obszerny zbiór zagadek edukacyjnych i logicznych dla dzieci w różnym wieku.

PRACE PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Potrzebne są farby, okrągły korek bądź własne palce (stemplowanie przy użyciu odcisków własnych palców), kolorowe markery, mazaki, kartki papieru A4 i oczywiście mnóstwo wyobraźni. MIŁEJ ZABAWY!

Stemplowanie ołówkiem z gumką
    Dzięki tej technice można wykonać kartkę okolicznościową.
    [tachniki malowania i stemplowania dla dzieci - praca plastyczna]

LEKCJA RYSUNKU

Potrzebujesz tylko kartkę, ołówek i gumkę.
    Postępuj według kolejności rysowania elementów, które zostały pokazane na zdjęciach, a nauczysz się w prosty i szybki sposób rysować różne zwierzęta :) Próbuj do momentu, aż narysujesz wszystkie bez podglądania do instrukcji! Powodzenia!

Dla tych co lubią prace z kartką papieru
    PROPONUJĘ PROSTE ORIGAMI. DOBREJ ZABAWY!!

Jak zrobić Ptaka Origami?-  YouTube
    Lisek Origami | prosty i szybki lisek z kwadratowej kartki papie
    Biedronka z origami | bardzo szybkie i proste

Urocze koperty | proste origami dla dzieci | składanie kope

Proste stateczki origami | wprowadzenie dla początkujących | origami dla dzieci

ZABAWY ŚWIETLICOWO - DOMOWE:

1.Domowe zawody w kręceniu hula hop
    Pomysł na zabawy z rywalizacją to kręcenie hula hop. Komu uda się najdłużej wytrzymać, ten wygrywa. Nie masz hula hop?
    Skacz na skakance, odbijaj piłeczkę lub balon.
    2. Przedstawienie pluszaków
    Najlepsza zabawa to ta, w której dzieci nie działają wg instrukcji, tylko same je tworzą. Spróbujcie wyreżyserować przedstawienie. Aktorami niech będą ulubione pluszaki. Z tego może wyjść coś naprawdę niesamowitego

3. Rysunki Wielkanocne Dla Dzieci | Zestaw Rysunków Wielkanocnych | Rysowanie Dla Dzieci